Лазаров до премиерите на Бугарија и Македонија: Напишете ја новата економска историја


Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонско бугарската стопанска комора, Кирил Лазаров бара Гоце Делчев да го славиме на нашата територија, а не по другите западни земји. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Време зa читање: 6 минути Македонско бугарската стопанска комора е еден од учесниците кои на оперативно ниво ќе бидат вклучени во процесот на враќање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според СКСЗМ, изрекувањето на казните за превозниците од Република Македонија се должи на немање договор меѓу двете влади.Стопанската комора на северозападна ...
| | веќе видена | слични

Железницата би била за 5 години од сега, а авионската линија за два месеци од сега. На среден и долг рок заради забрзана економска и туристичка размена со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија заедно со Бизнис Комората на Косово се осврнаа на прашањето за глобите за превозниците од Република Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора на Северна Македонија, на 18 февруари ќе ја повлече иницијативата пред Уставниот суд во врска со законското решение за недела неработен ден ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора ќе ја води Платформата за јавно-приватн дијалог, која ја сочинуваат 4 комори во земјава: Стопанската комора,Стопанската комора за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот. ВМРО-ДПМНЕ на вчерашната седница на ИК на ...
сите 796 | | | веќе видена

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ. - ...
сите 227 | | | веќе видена

„Цариград не упати на Српската православна црква, а таа гледаме дека презема извесни чекори. Останува да го видиме исходот“, вели владиката Петар. Од МПЦ-ОА се ...
сите 481 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во ОВР Прилеп, Б.А.(46) од с.Ропотово, општина Долнени, пријавил дека пред болницата „Борка Талески“-Прилеп бил физички нападнат од П.С., С.С., ...
сите 312 | | | веќе видена

Украина потврди дека повеќе од 260 борци, вклучително и некои кои биле тешко ранети, биле евакуирани од фабриката за челик Азовстал во Мариупол и однесени во ...
сите 209 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 85 | | | веќе видена

Во Македонија ќе има предвремени парламентарни избори доколку во јуни нема почеток на преговорите за членство во Европската Унија (ЕУ), соопштил извор близок ...
сите 664 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаров до премиерите на Бугарија и Македонија: Напишете ја новата економска историја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: