Истражување: Burn-out синдромот предизвикан од пандемијата силно ги погоди малите бизниси во САД

Време зa читање: 4 минути Ковид имаше разорно влијание врз многу мали бизниси, принудно затворајќи стотици илјади од нив. Сега се повеќе се истражува ...
| | веќе видена | слични

Стресот најчесто доаѓа бавно и тивко по многу тешки ситуации, па личноста често не ни забележува дека е под стрес. Има симптоми кои во повеќето случаи се ...
| | веќе видена | слични

Ако забележите некои од сигналите кај себе, можеби е време да го забавите темпото Стресот најчесто доаѓа бавно и тивко по многу тешки и напорни ситуации, па ...
| | веќе видена | слични

За жал, деновиве во Битола и околината ни се случи она од кое многумина стравуваа. И во неврзани разговори често се споменуваше т.н. хрватското сценарио од ...
| | веќе видена | слични

Иако веројатно никој никогаш не помислил дека маратонското гледање серии може да биде штетно, се појави студија која докажува дека гледањето повеќе од четири ...
| | веќе видена | слични

Променливото време продолжува и во следните денови. Променливото, а студено време, влијае на расположението, на раздразливоста, но и на квалитетот на сонот. ...
| | веќе видена | слични

Ако некогаш сте се соочиле со стрес, знаете дека тој влијае на нашето физичко и ментално здравје. Особено тешки беа последните неколку години во пандемијата ...
| | веќе видена | слични

 Аромата на ванила ја „убива“ желбата за благо поради што ќе внесете помалку калории, додека пиењето вода со мраз ќе ви помогне да согорите повеќе калории. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на проруските сепаратисти во украинскиот регион Доњецк, Денис Пушилин, изјави дека на територијата на „Народна Република Доњецк“ ќе им се суди на ...
сите 328 | | | веќе видена

По подолга пауза денеска собранието повторно со седница. Обвинувањата за активна и пасивна блокада и натаму за тоа кој е продуктивен во работењето на ...
сите 503 | | | веќе видена

Денеска (23.05.2022) во 05:45 часот на ул.„Методија Андонов Ченто“, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Х.М.(18), ...
сите 500 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 633 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 128 | | | веќе видена

По освојувањето на Скудетото, Златан Ибрахимовиќ одржа моќен, шампионски говор во совлекувалната на Милан кој сега излезе во јавноста. Италија Заслугите на ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување: Burn-out синдромот предизвикан од пандемијата силно ги погоди малите бизниси во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: