Меџити: Моите забелешки за Груби и Османи се непроменети

3 копии

Министерката за труд и социјална политика Јована Тренчевска денеска се сретна со постојаната координаторка на Обединетите нации во земјава, Росана Дуџак, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Исчезна најдолгиот функционерски назив во владата „вицепремиер задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси”, што беше ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска имаше средба со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите Нации (ОН) во Македонија. На средбата Дуџак му го ...
| | веќе видена | слични

На средбата Дуџак му го честиташе на премиерот Ковачевски изборот за Претседател на Владата на Република Македонија и истакна дека поддршката од ОН останува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје и Лондон имаат заеднички интерес Македонија да обезбеди одржлива енергетска независност е заклучокот од денешната средба на претседателот на Владата на ...
| | веќе видена | слични

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска денеска ја прими амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз. Брнз ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ја прими британската амбасадорка Рејчел Галовеј, која на премиерот и на новата Влада им посака успешен мандат и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска прими висока делегација од ОБСЕ предводена од високиот комесар за национални малцинства на ОБСЕ, Каират Абдрахманов, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се одржи на 18 јуни, изјави потпретседателот на партијата Тимчо ...
сите 667 | | | веќе видена

Руското Министерство за надворешни работи денеска оцени дека влезот на Шведска во НАТО ќе предизвика значителна штета на безбедноста на Северна Европа и на ...
сите 644 | | | веќе видена

Аналитичарите велат дека ова ќе значи враќање наназад за македонската црква, која што во 1967 година прогласи автокефалност. Вестите коишто денеска пристигнаа ...
сите 574 | | | веќе видена

Македонија е држава која со ваква ненародна власт континуирано е во криза, а имаме пораз практично на сите полиња и време е да побараме и предвремени ...
сите 236 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити: Моите забелешки за Груби и Османи се непроменети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: