Мицкоски до Ковачевски – Ајде на брзи избори без техничка влада!


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју во емисијата Анализа на ТВ 24 вели дека е подготвен да разговара за измени во Изборниот законик во однос ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во Собранието денеска истакна дека очекуваат поддршка од сите политички партии за Предлог-законот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Голема е паниката во ВМРО-ДПМНЕ поради слабата работа на нивните градоначалници, па затоа имаат потреба секојдневно да ја дефокусираат јавноста со барања за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Техничката министерка во Првата Пржинска Влада, Фросина Ременски смета дека измените на Законот за Влада ќе се донесат без про и контра ставови во собраниска ...
| | веќе видена | слични

Околу црпењето на легитимитетот и легалноста на новата Влада кои дел од опозицијата ги оспорува, како и барањата за измени во Изборен законик на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Јавноста  во првите два месеци виде дека градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се големо разочарување, тоа им е јасно и во Белиот дворец, па затоа оваа партија ...
| | веќе видена | слични

Mислам дека барањето предвремени избори стана здодевна песна која секој ден ја слушаме. Дури и вмровските гласачи , барем тие кои не се партиски оптеретени не ...
| | веќе видена | слични

Власта го одби предлогот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за укинување т.н. пржинска влада , иако и СДСМ и ДУИ сметаат дека повеќе нема потреба од техничка влада 100 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јасните пораки од турските власти дека имаат проблем да им дозволат на Финска и Шведска да влезат во НАТО, создадоа загриженост и благ шок во Хелсинки и ...
сите 845 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 441 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 273 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 276 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 213 | | | веќе видена

Вчера во 18:20 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на магистрален пат Кичево – Гостивар, кај с. Колари, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски до Ковачевски – Ајде на брзи избори без техничка влада!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: