ВИДЕО | Се враќа Саут Парк: Познато е кога започнува нова сезона на легендарната анимирана серија


Саут Парк се врати! Омилената цртана серија на „Comedy Central“ ќе се врати со неделни епизоди во 2022 година за прв пат по прекинот во 2019 година, кога ...
| | веќе видена | слични

Една од најпопуларните и најуспешни серии на „Нетфликс“, „Игра со лигни“, ќе ја добие својата втора сезона. Стриминг-платформата официјално започнува со ...
| | веќе видена | слични

Колумбиската наркокралица Гризелда Бланко ќе добие своја приказна благодарение на новата серија на „Нетфликс“. Софија Вергара ќе ја потретира Гризелда, а зад ...
| | веќе видена | слични

Актерката Софија Вергара е позната како една од најубавите жени во светот. Таа со својот изглед и атрибути ги воодушевува мажите и жените, а од 2013 до 2020 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Толку се максималистички барањата на официјална Софија што дури и овие кои овие 2-3 дена се таму и преговараат од името на граѓаните без не знам кој мандат им ...
сите 999 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) денеска протестните активности ги продолжи пред Министерството за информатичко општество и администрација (МИОА) од ...
сите 432 | | | веќе видена

„Зависи од тоа какви информации ќе добиеме од Турција во оваа област“, ​​изјави Андерсон.„Во сите екстрадиции, ние продолжуваме да го следиме шведското и ...
сите 186 | | | веќе видена

Претседателот на Европската иницијатива за стабилност Гералд Кнаус, кој се смета за главниот ЕУ лобист за проширување, го потврдува црното сценарио за ...
сите 195 | | | веќе видена

Пејачката Сара Јо одговараше на актуелни прашања на новинарите и во таа прилика се осврна на забраната за абортус во Америка, но и неодамнешниот инцидент во ...
сите 73 | | | веќе видена

Бугарската влада во оставка ја одобри бугарската позиција за предлогот на француското претседателство со Советот на ЕУ за заеднички став на ЕУ за преговорите ...
сите 393 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратеничко прашање посочи дека во мандатот на оваа Влада минималната плата е зголемена 100% ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Се враќа Саут Парк: Познато е кога започнува нова сезона на легендарната анимирана серија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: