(Фото) Лајовиќ победи па разви српско знаме со ликот на Ѓоковиќ


2 копии

Италијанецот Матео Беретини успеа да се пласира во полуфиналето на Австралија Опен каде што ќе игра против Рафал Надал. Беретини за место во полуфиналето го ...
| | веќе видена | слични

Матео Беретини успеа да спречи комплетен пресврт на Гаел Монфис и во еден од најубавите мачеви на Отвореното првенство на Австралија победи со 3:2 во сетови за ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот тенисер Матео Беретини обезбеди пласман во полуфиналето на Австралија Опен каде го очекува пресметка со Рафаел Надал. Беретини исто како и Надал, ...
| | веќе видена | слични

Второто четвртфинале на Австралија Опен беше идентично интересно и возбудливо како и првото, а имаше и идентичен расплет на теренот како она меѓу Рафаел Надал ...
| | веќе видена | слични

Рафаел Надал преживеа многу тешки моменти во четвртиот и петиот сет на мечот со Денис Шаповалов, но најтензичната ситуација се случи на стартот на вториот сет, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 68 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Фото) Лајовиќ победи па разви српско знаме со ликот на Ѓоковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: