Победа на хуманоста на ЕП во ракомет – со асистенција на Mozzart до сега се собрани 245.000 денари


Сите страсни љубители на ракометот уживаат деновиве, а регионалниот лидер во приредување игри на среќа им даде дополнителен мотив да навиваат за головите на ...
| | веќе видена | слични

СПОРЕД СТАТИСТИКИТЕ ПО ГРУПНАТА ФАЗА Селекцијата на Германија го демонстрираше најефикасниот напад со просек од 32,3 гола по меч, а актуелниот светски првак ...
| | веќе видена | слични

Убави зборови и класификација за македонските навивачи во светот на ракометот, поранешниот репрезентативец на Данска, Расмус Бојсен, смета Фалангата е најдобра ...
| | веќе видена | слични

Ако од нешто треба да сме задоволни и од ова европско првенство во ракомет, тоа веројатно се навивачите. Македонската „Фаланга“ на сите три меча во Дебрецен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 915 | | | веќе видена

Синоќа (21/22.05.2022) година од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, во содејство со полициски службеници од ...
сите 436 | | | веќе видена

СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 346 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 179 | | | веќе видена

Ситуацијата во Украина ескалира, а можната битка за најважното пристаниште Одеса ќе биде крах на украинската независност. Заради својата беспомошност ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Победа на хуманоста на ЕП во ракомет – со асистенција на Mozzart до сега се собрани 245.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: