Ковачевски: Задоволен сум од перформансите на министрите од ДУИ


8 копии

Техничката министерка во Првата Пржинска Влада, Фросина Ременски смета дека измените на Законот за Влада ќе се донесат без про и контра ставови во собраниска ...
| | веќе видена | слични

Околу црпењето на легитимитетот и легалноста на новата Влада кои дел од опозицијата ги оспорува, како и барањата за измени во Изборен законик на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични

Јавноста  во првите два месеци виде дека градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се големо разочарување, тоа им е јасно и во Белиот дворец, па затоа оваа партија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Голема е паниката во ВМРО-ДПМНЕ поради слабата работа на нивните градоначалници, па затоа имаат потреба секојдневно да ја дефокусираат јавноста со барања за ...
| | веќе видена | слични

Mислам дека барањето предвремени избори стана здодевна песна која секој ден ја слушаме. Дури и вмровските гласачи , барем тие кои не се партиски оптеретени не ...
| | веќе видена | слични

Власта го одби предлогот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за укинување т.н. пржинска влада , иако и СДСМ и ДУИ сметаат дека повеќе нема потреба од техничка влада 100 ...
| | веќе видена | слични

Од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија сметаат дека какви било измени на Законот за влада треба да бидат усогласени меѓу четирите најголеми партии во ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ги поднесе измените на законот за Влада со кои бара укинување на т.н. пржинска влада која се формира 100 дена пред избори, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Задоволен сум од перформансите на министрите од ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: