Пратеничка од СДСМ се пофали со зголемениот број на социјални случаи


Во текот на собраниската седница на која се дискутираше за составот и изборот на новата влада предводена од Димитар Ковачевски, свое обраќање пред пратениците ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Првиот предизвик на новата Влада е надминувањето на енергетската криза и обезбедувањето подобри услови за живот на граѓаните. Тоа го најави и Ковачевски по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Македонија денеска ја одржа својата прва, конститутивна седница, со која претседаваше премиерот Димитар Ковачевски. Претседателот ...
| | веќе видена | слични

Македонија, конфета на нестабилниот Балкан, направи мал чекор кон Европската Унија, каде што нејзината кандидатура за членство одамна е обесхрабрена. Има ...
| | веќе видена | слични

Медиумите во Албанија опширно информираат за изборот на новата влада на Македонија и ја пренесуваат биографијата на новиот премиер Димитар Ковачевски. „Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Првиот човек на Институтот за демократија Марко Трошановски кој го промовираше извештајот според кој Македонија добила катастрофален предлог од Брисел за ...
сите 656 | | | веќе видена

По Владата и претседателот на државата Стево Пендаровски вчера излезе со позитивен став во врска со европскиот предлог за симнување на бугарското вето за ...
сите 496 | | | веќе видена

На денешниот протест против прифаќање на францускиот предлог под мотото „Ултиматум-Не благодарам“ пред Владата на Република Македонија се обрати новинарот ...
сите 515 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 387 | | | веќе видена

Данската полиција соопшти дека во Копенхаген биле застрелани неколку луѓе и дека едно лице е уапсено, додека градоначалникот на данската престолнина ...
сите 49 | | | веќе видена

Владини претставници денеска продолжуваат со консултации и информирање на најважните чинители и јавноста за последниот европски модифициран предлог којшто ...
сите 132 | | | веќе видена

Прифакањето на францускиот предлог ќе ја крене бугарската рампа кон ЕУ и тоа е една од клучните причини за ставот на претседателот. Пендаровски со заштитен ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничка од СДСМ се пофали со зголемениот број на социјални случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: