1.397 нови случаи на коронавирус во Хрватска


5 копии
9 копии
2 копии

Пријавени се 97 смртни случаи во 20 градови во текот на изминатата недела, за 76,4% повеќе во однос на минатата недела. Најголем дел од нив се од Скопје-38. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вкупниот број на КОВИД-дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 256.996, од кои во моментов активни се 20.020. Во изминатото деноноќие ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на изминатата недела пријавени се 97 смртни случаи од коронавирус во 20 градови, за 76,4% повеќе во однос на минатата, се вели во новиот неделн ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 391 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 258 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 290 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

1.397 нови случаи на коронавирус во Хрватска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: