Како Google ги доведувалe во заблуда издавачите и огласувачите?

Жена од Конектикат поднесе тужба против Meta и Snap, тврдејќи дека нивните платформи се виновни за самоубиството на нејзината ќерка. Селена Родригез, ...
| | веќе видена | слични

Жена од американската сојузна држава Конектикат ги тужи компаниите „Снеп“ и „Мета“, која е сопственик на Инстаграм, тврдејќи дека зависноста од нивните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Новите нередактирани документи од антимонополската тужба против Google, зад која стојат повеќе американски сојузни држави, го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 493 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 293 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 347 | | | веќе видена

Се враќа довербата на граѓаните во штедењето во домашната валута, денарот. Ова секако дека е резултат и на фактот што првата монетарна куќа во земјава, ...
сите 172 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Google ги доведувалe во заблуда издавачите и огласувачите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: