Зошто некои луѓе се поимуни на коронавирусот од другите?

Шведските научници открија дека дури една третина од луѓето во Европа, полесно ќе се изборат со инфекцијата на коронавирусот, благодарение на специфичниот ген ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Научниците од Шведска утврдија дека станува збор за ген кој му „кажува“ на телото да создаде протеин којшто е ефикасен во разорувањето на вирусните честички на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 389 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 259 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Андреј Петров член на ИО и поранешен пратеник на СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека доообјаснувањето на Макрон во врска со пристапните реговори е ...
сите 438 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто некои луѓе се поимуни на коронавирусот од другите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: