Десетте најбогати луѓе во светот во пандемија го удвоија своето богатство

Богатството на 10-те најбогати луѓе во светот е двојно зголемено од почетокот на пандемијата, се вели во извештајот објавен денеска од Оксфам. Во меѓувреме, ...
| | веќе видена | слични

Германскиот институт за економски истражувања предложил да му се доделуваат 20.000 евра на секој жител на Германија откако ќе наполни 18 години. Парите не би ...
| | веќе видена | слични

Двајцата најбогати луѓе на планетата, Елон Маск и Џеф Безос, изгубиле вкупно 51,6 милијарди долари од почетокот на годината, покажуваат податоците од Индексот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Падот на технолошките акции и криптовалутите го намали богатството на некои од најбогатите луѓе во светот во изминатата недела. ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од два века стара идеја која би можела значително да ја намали нееднаквоста и да им го олесни „влегувањето во светот на возрасните“ на младите, повторно ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од сто луѓе кои се меѓу најбогатите во светот ги повикаа владите да им воведат поголеми даноци со цел да се помогне во финансирање на мерките против ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Најбогатите 10 луѓе во светот го удвоиле своето богатство за време на пандемијата – од 700 милијарди долари на 1,5 трилиони долари, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 381 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 337 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 455 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 320 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Десетте најбогати луѓе во светот во пандемија го удвоија своето богатство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: