Глад за чипови: Претплатиле скоро 7 милијарди долари во нарачки на TSMC


Недостигот на чипови ги погоди индустриите ширум светот. Водечките производители на полупроводници не можат да ја задоволат побарувачката, а конкуренцијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Светскиот економски форум се пресели на интернет од Давос, каде што се одржа минатата недела. Меѓу говорниците беше и претседателката на Европската комисија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Турција ќе продолжи да ја јакне својата војска за да стане најмоќна во светот, изјави претседателот на таа земја Реџеп Таип Ердоган. „Успесите во операциите во ...
сите 158 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски за утре на пладне го свика Советот за безбедност, а на дневен ред на седницата ќе биде модифицираниот предлог на француското ...
сите 241 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Глад за чипови: Претплатиле скоро 7 милијарди долари во нарачки на TSMC

Од:
До кого (е-маил):
Порака: