Зошто државите можат да се насочат кон Bitcoin?

Цените на криптовалутите паднаа во понеделникот, откако пазарот изгуби 350 милијарди долари во вредност во текот на викендот, по агресивните потези на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Биткоинот нагло ја губи вредноста и оди кон нивото од 30.000 долари, што сега веќе сериозно ги загрижува сите заговорници на најпопуларните дигитални пари. За ...
| | веќе видена | слични

Движењата на криптовалутите се поврзани со продажбата на поризични средства како што се технолошките акции, додека инвеститорите се подготвуваат за построга ...
| | веќе видена | слични

Најголемата дигитална валута во светот, Биткоин, падна на околу 34.000 долари во саботата. Ова е извонреден пад од не толку далечниот врв во ноември минатата ...
| | веќе видена | слични

Биткоинот се движи заедно со акциите како никогаш досега и тие истовремено паѓаат, но оваа врска може да биде многу вредна за најголемата криптовалута доколку ...
| | веќе видена | слични

Ако отсекогаш сте сонувале да живеете во САД, постои уникатна можност да бидете платени за преселување и работа во нејзина сојузна држава. Арканзас добива на ...
| | веќе видена | слични

Крипто-трговецот, кој точно го предвиде дното на Биткоин (БТК) за време на мечкиниот пазар во 2018 година, сподели интересна прогноза. Тој верува дека БТК ќе ...
| | веќе видена | слични

Доларот денеска благо зајакна во однос на водечките валути, бидејќи еврото се намали при трговијата во Азија, откако берзите се во паника поради тензиите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 111 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 262 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 180 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 187 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто државите можат да се насочат кон Bitcoin?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: