Последни два часа до избор на нова Влада, Џафери на консултација со координаторите


Во Собранието на Македонија во тек е вториот ден од дискусиите за новата Влада. Во моментов пратениците се на пауза, при што претседателот на Собранието Талат ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
| | веќе видена | слични

 За посетата на делегацијата, предводена од премиерот Ковачевски владее голем медиумски интерес во Софија, во пресрет и на утрешната заедничка владина седница. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Првиот предизвик на новата Влада е надминувањето на енергетската криза и обезбедувањето подобри услови за живот на граѓаните. Тоа го најави и Ковачевски по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Македонија денеска ја одржа својата прва, конститутивна седница, со која претседаваше премиерот Димитар Ковачевски. Претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

КОВАЧЕВСКИ ЈА ПРЕЗЕДЕ ФУНКЦИЈАТА ОД ЗАЕВ Зоран Заев денеска во Владата му ја предаде функцијата премиер на Димитар Ковачевски, откако синоќа пред полноќ во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Стигна и потврда од агентот на Марко Арнаутовиќ дека Манчестер јунајтед испратиле понуда за него, тие сега ја притискаат Болоња да ја прифати понудата. Италија ...
сите 186 | | | веќе видена

Иако јагленот важи за еден од најзагадувачки фосилни горива и е најголемиот „виновник“ за климатскитепромени, сепак, и покрај напорите за негово „откажување“ ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последни два часа до избор на нова Влада, Џафери на консултација со координаторите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: