СТАНБЕНИОТ КВАДРАТ ВО ЕУ ПОСКАПЕЛ ЗА 9,2 ОТСТО Најголем раст од 20 отсто има во Чешка

Цените на становите во ЕУ во третиот квартал лани пораснале за 9,2 отсто во однос на истиот период претходната година, што е најголем раст во изминатите 15 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нова буџетска година, а стари излитени лаги од страна на власта на СДСМ и ДУИ. На почетокот на секоја година криминалната власт на заевизмот најавува економски ...
| | веќе видена | слични

Во 2021-та не се достигна планираното и најавено реализирање на капиталните инвестиции од најмалку 80%. Новите податоци од Министерството за финансии ...
| | веќе видена | слични

Речиси половина од вкупните расходи на општините заклучно со третиот квартал од годинава одат на плати и надоместоци, додека нешто над 18 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Вкупните расходи на општините, согласно третиот квартал септември 2021 година, изнесува близу 49 проценти кои одат на плати и надоместоци, додека нешто над 18 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во ноември 2021 година се издадени 406 одобренија за градење, што е за 95,2 проценти повеќе во однос на истиот месец од претходната година, објави Државниот ...
| | веќе видена | слични

Пиунот Ковачевски како прва мерка ја зголеми цената на струјата за 15%, а како заменик министер ја задолжи државата 2.1 милијарда евра. Како заменик министер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 593 | | | веќе видена

Талат Џафери е најдобриот претседател што додега го имал законодавниот дом - тврди неговиот заменик Горан Мисовски. Одговарајќи на новинарски прашања не сакаше ...
сите 301 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 348 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 51 | | | веќе видена

Во јуни неочекувам Македонија да добие датум, за жал. Затоа што Бугарија се гледа дека ја има добро научено и ја повторува лекцијата од сервилноста на ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СТАНБЕНИОТ КВАДРАТ ВО ЕУ ПОСКАПЕЛ ЗА 9,2 ОТСТО Најголем раст од 20 отсто има во Чешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: