Митрески: Владата има легитимитет

2 копии
2 копии

Оваа Влада го губи кредибилитетот уште пред да почне со работа! Едно од првите ветувања на Ковачевски беше зголемување на минималната плата на 18.000 денари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ништо ново од ВМРО-ДПМНЕ. Новата Влада предводена од СДСМ само што ја презеде функцијата, а од Белата палата почнаа со канонада обвинувања на нејзина сметка. ...
| | веќе видена | слични

Пораката на граѓаните на сите ни е јасна, тие јасно кажуваат дека мора побрзо, мора подобро, дека може и мора поефикасно да се испорачуваат резултатите, ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 547 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 469 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 1012 | | | веќе видена

Албанската новинарка Ериса Зикај од Брисел изнесе прогноза дека одлуката за преговачката рамка за Албанија и Македонија ќе се носи на 7 јули. Таа во емисијата ...
сите 286 | | | веќе видена

И покрај поинаквата и подобро смислена тактика на власта да го претстави францускиот предлог како различен и подобар од претходниот, се погласни укажувањата од ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митрески: Владата има легитимитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: