Петков подготвен за нов почеток


5 копии

Поранешниот вицепремиер и поранешен министер за надворешни работи, Никола Димитров, во гостувањето на Тема на денот во Дневникот на Сител, во врска со ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот шеф на македонската дипломатија и вицепремиер за европски прашања Никола Димитров во гостувањето на Сител рече дека отстапките кон Бугарија од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ на својот профил на Фејсбук информира дека поради позитивен тест на ковид-19 нема да биде дел од владината ...
| | веќе видена | слични

Бојан Маричиќ, вицепремиерот за европски прашања не е дел од владината делегација која денеска замина за Софија бидејќи добил позитивен тест на ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски вицепремиер и претседател на партијата ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов ја коментираше претстојната заедничка средба на владите на Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски продолжува со критиките кон премиерот Кирил Петков, поради неговата посета на Македонија пред неколку дена. Според ...
| | веќе видена | слични

И економистите и историчарите мора да учествуваат во изнаоѓање решение за спорните прашања меѓу Бугарија и С. Македонија, смета бугарскиот професор и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 587 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство.„Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 108 | | | веќе видена

Здружението на единиците на локална самоуправа од понеделник најавуа средба за формирање став, по обвинувањата од власта дека општини формираат јавни ...
сите 158 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 260 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 180 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како го ...
сите 187 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков подготвен за нов почеток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: