Милошоски: Ковачевски ќе биде хендикепиран зашто нема изборен легитимитет


Мандатарот Димитар Ковачевски нема изборен легитимитет и тоа ќе биде хендикеп во работата, рече пратеникот Антонио Милошоски вечерва кон крајот на собраниската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавна тајна е дека Димитар Ковачевски е администратор на владата водена од ДУИ, и на тоа место е само затоа што треба да го добие поразот од кој Заев избега, ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски вечерва исто така призна и дека тој бил на докторски студии во Црна Гора, додека неговиот татко бил амбасадор во таа земја. За неговите лаги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во денешната емисија на радио Лидер, Цветан Трипуновски претседател на комисијата за земјоделие на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека камбекот на Љупчо Николовски во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-По сите анализи кои што се трудев да бидам објективен и да ги направам ова е убедливо најслабата Влада која што владеела во Република Македонија во последните ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

„Јас лично имав мала надеж дека ќе дојде барем каква таква промена во ресорот на транспорт и врски, во тоа министерство. За жал остана исто. Тоа значи дека ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Кога зборуваме за едни европски вредности мора да напоменеме и за родовата еднаквост. За жал, оваа влада има само четири жени министерки што е дури под 20%. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Согласно процедурите и она што е пропишано во Деловникот на Собранието, синоќа пред полноќ, непосредно пред полноќ се изгласа нели старо – новата влада на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По предавањето на ранетите, а потоа и другите украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, кои беа под опсада со недели, слики од војници кои се ...
сите 377 | | | веќе видена

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 286 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 596 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 499 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 172 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 110 | | | веќе видена

Може ли Македонија да очекува томос за автокефалност? Од СПЦ или од Цариградската патријаршија. Зближувањето на релациите е сигурен знак дека работите се ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Ковачевски ќе биде хендикепиран зашто нема изборен легитимитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: