Милошоски: Ковачевски ќе биде хендикепиран зашто нема изборен легитимитет


Мандатарот Димитар Ковачевски нема изборен легитимитет и тоа ќе биде хендикеп во работата, рече пратеникот Антонио Милошоски вечерва кон крајот на собраниската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавна тајна е дека Димитар Ковачевски е администратор на владата водена од ДУИ, и на тоа место е само затоа што треба да го добие поразот од кој Заев избега, ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски вечерва исто така призна и дека тој бил на докторски студии во Црна Гора, додека неговиот татко бил амбасадор во таа земја. За неговите лаги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во денешната емисија на радио Лидер, Цветан Трипуновски претседател на комисијата за земјоделие на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека камбекот на Љупчо Николовски во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-По сите анализи кои што се трудев да бидам објективен и да ги направам ова е убедливо најслабата Влада која што владеела во Република Македонија во последните ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

„Јас лично имав мала надеж дека ќе дојде барем каква таква промена во ресорот на транспорт и врски, во тоа министерство. За жал остана исто. Тоа значи дека ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Кога зборуваме за едни европски вредности мора да напоменеме и за родовата еднаквост. За жал, оваа влада има само четири жени министерки што е дури под 20%. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

-Согласно процедурите и она што е пропишано во Деловникот на Собранието, синоќа пред полноќ, непосредно пред полноќ се изгласа нели старо – новата влада на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бура негативни реакции во јавноста откако Владата вчера го објави францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава. Според власта овој предлог ...
сите 813 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 467 | | | веќе видена

Според професорите со кои се консултиравме, за да се направи широка платформа за добивање граѓанско релевантно мислење, кое ќе им даде легитимитет на државните ...
сите 317 | | | веќе видена

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во ...
сите 342 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Ковачевски ќе биде хендикепиран зашто нема изборен легитимитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: