Петков: Не постои македонско малцинство во Бугарија


4 копии

Поранешниот вицепремиер и поранешен министер за надворешни работи, Никола Димитров, во гостувањето на Тема на денот во Дневникот на Сител, во врска со ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот шеф на македонската дипломатија и вицепремиер за европски прашања Никола Димитров во гостувањето на Сител рече дека отстапките кон Бугарија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ на својот профил на Фејсбук информира дека поради позитивен тест на ковид-19 нема да биде дел од владината ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во интервју за Бугарската национална телевизија вели дека за да не стане мит темата за македонските Бугари кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бојан Маричиќ, вицепремиерот за европски прашања не е дел од владината делегација која денеска замина за Софија бидејќи добил позитивен тест на ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски вицепремиер и претседател на партијата ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов ја коментираше претстојната заедничка средба на владите на Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи, во интервју за БТВ, а во пресрет на посетата на македонската делегација на Софија, предводена од премиерот, Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на општина Прилеп како што веќе кажа градоначалникот започнува една голема инвестициска активност преку рехабилитација на улици, изградба ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вели дека Отворен Балкан е најдобрата иницијатива за народите на Балканот.„Отворениот Балкан е најдобрата иницијатива ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петков: Не постои македонско малцинство во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: