Меџити нема да гласа за новата влада

„Фатмир Лимани, внукот на Али Ахмети, лидерот на ДУИ, и независен кандидат за градоначалник на Кичево на последните локални избори, најави албански опозициски ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Даме Чкатроски кој соработува со западни невладини организации тврди дека премиерот Заев морал да замине од својата функција не поради ...
| | веќе видена | слични

Очекуваме до крајот на идната недела политичкото крило што го претставува Фатмир Лимани да се приклучи на Двиижењето Беса, потврдуваат за МКД.мк од партијата ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Лимани, внукот на Али Ахмети, откако истапи од ДУИ и настапи самостојно на изборите за градоначалник во Кичево, најавува можност за обединување на ...
| | веќе видена | слични

„Фатмир Лимани од Кичево во последниве денови се сретнал со претставниците на Движењето Беса и со претставниците на Алијансата на Албанците. Дали тој ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот и потпреседател на ДУИ, Изет Меџити пред две недели го информирал лидерот на ДУИ Али Ахмети дека нема да гласа за новата влада предводена од Димитар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити нема да гласа за новата влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: