Бучковски: Договорот од 2017 година е клучот за напредок меѓу Бугарија и Северна Македонија


Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Утре владите на Бугарија ќе одржат заедничка средба“ објави денеска бугарската Њуз.БГ, веројатно по грешка, објавувајќи вест за пристигнувањето на македонска ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Димитар Ковачевски и претседателот на Владата на Република Бугарија Кирил Петков, како дел од програмата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерката за култура, Бисера Костадиновска Стојчевска, како дел од владината делегација која е во официјална посета на Република Бугарија, денеска го посети ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски и претседателот на Владата на Република Бугарија Кирил Петков, како дел од ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски кој во моментот е во прва официјална посета на Софија заедно со неговиот бугарски колега се поклони и положи свежо цвеќе пред ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на заедничката седница на двете влади во Софија, денешната агенда ја започнавме со официјален прием од премиерот (Кирил) Петков и неговиот кабинет и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 484 | | | веќе видена

Главниот претставник за безбедност во Тексас рече дека полицијата донела погрешна одлука во врска со масакрот во основното училиште Роб.„Ако мислев дека тоа ...
сите 206 | | | веќе видена

Истрагата против двајца Британци и еден Мароканец заврши, изјави портпаролот на сепаратистичкото обвинителство. „Над обвинетите може да се примени најстрога ...
сите 128 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка го прифати барањето на Обвинителството и им одреди притвор на шест од седуммината обвинети за случајот парцели за ЕВН, меѓу кои и ...
сите 98 | | | веќе видена

САД денеска воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, ...
сите 199 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ Стефан Богоев во интервју за емисијата „Трилинг“ на Телевизија 24 истакна дека Владата предводена од СДСМ постојано покажува што значи ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бучковски: Договорот од 2017 година е клучот за напредок меѓу Бугарија и Северна Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: