Николовска: Владата има полн легитимитет, избори за 2.5 години


2 копии
2 копии

Оваа Влада го губи кредибилитетот уште пред да почне со работа! Едно од првите ветувања на Ковачевски беше зголемување на минималната плата на 18.000 денари. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Навистина сме зачудени од континуираните напади на СДСМ кон Град Скопје и градоначалничката Арсовска за енергетската криза и проблемите што произлегоа во врска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов, беше градоначалник на Скопје пред грејната сезона, како и за време на почнувањето на грејната сезона на 15 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ништо ново од ВМРО-ДПМНЕ. Новата Влада предводена од СДСМ само што ја презеде функцијата, а од Белата палата почнаа со канонада обвинувања на нејзина сметка. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовска: Владата има полн легитимитет, избори за 2.5 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: