Анѓушев: Цената на електричната енергија повеќе нема да се спушти под 80 евра за мегават час

Цената на електричната енергија на берзите долгорочно ќе се стабилизира од 80 до 120 евра за мегават час, но мислам дека цела 2022 година нема да ја поминеме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Од почетокот на пандемијата, германската економија загуби 350 милијарди евра во додадена вредност, главно поради драстично намалената приватна потрошувачка“, ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата, германската економија загуби 350 милијарди евра додадена вредност. Резултатот е ваков поради драстично намалената приватна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Германската економија претрпе огромни штети од почетокот на пандемијата, соопшти денеска Институтот за германска економија (ИВ) во Келн.– Од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Во Буџетот за годинава има 90 милиони евра „вишок“ пари наменети за мерки за справување со последиците од енергетската и здравствената криза, информираше ...
| | веќе видена | слични

„Владата како да го заборава главниот проблем, со кој во овој моент се соочуваат граѓаните на Македонија – економската криза. Не сакаме да ја потцениме ...
| | веќе видена | слични

Земјите од ЕУ трошат милијарди евра обидувајќи се да ги заштитат потрошувачите од ефектите на енергетската криза и да го задржат јавното незадоволство, но се ...
| | веќе видена | слични

Од купување намирници до затоплување на нашите домови, трошоците за живот нагло растат – не само овде, туку и ширум светот. Глобалната инфлација е на највисоко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Турција има легитимни безбедносни грижи поради поддршката на Шведска и Финска за „терористичките организации, изјави денеска шефот на турската дипломатија, ...
сите 899 | | | веќе видена

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
сите 375 | | | веќе видена

Додека Украина рече дека се надева дека ќе ги врати војниците во размена на затвореници, Русија се закани дека некои од нив ќе ги суди за воени злосторства.Не ...
сите 290 | | | веќе видена

Откако неуспешните блокади проападнаа, редно е пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да ги закажат седниците на Комисиите на кои кочат важни закони за граѓаните, порача на ...
сите 173 | | | веќе видена

Во време на светска економска и енергетска криза постигнавме договор за зголемување на платите во образованието во висина од 15 осто, од септември оваа година, ...
сите 301 | | | веќе видена

Со оглед на сегашните ставови, сѐ поизвесно е дека Софија ќе се обиде да ја аргументира приврзаноста кон проширувањето на ЕУ само со зелено светло за Албанија. ...
сите 427 | | | веќе видена

Во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград денеска српскиот патријарх Порфириј и архиепископот охридски и македонски Стефан ќе служат архиерејска литургија за ...
сите 461 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 85 | | | веќе видена

Неизвесност за борците од Азовстал Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека акцијата за спасување војници продолжува. „Нашите воени и ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анѓушев: Цената на електричната енергија повеќе нема да се спушти под 80 евра за мегават час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: