Симуновски: Легализацијата на трговијата со криптовалути ќе донесе повеќе прилив на даноци во буџетот


Најавата на Владата за легализирање на трговијата со криптовалути остави позитивен впечаток кај трговците со овие дигитални средства, кои сепак оставија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централната банка на Русија предложи целосна забрана за издавање, „рударење“ и тргување со криптовалути во Русија, пишува рускиот весник Комерсант . По ...
| | веќе видена | слични

Интересот за рударство и тргување со криптовалути во БиХ постојано расте, па затоа со ова се повеќе се занимаваат и пензионери, наставници, па дури и ...
| | веќе видена | слични

Трендот на поскапување на недвижностите се одрази и на виртуелниот свет. Така луѓето денес плаќаат милиони за виртуелно земјиште.Всушност, тие физички не ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 494 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симуновски: Легализацијата на трговијата со криптовалути ќе донесе повеќе прилив на даноци во буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: