Економските активности во ТИРЗ во 2021 година се највисоки досега од постоењето на Зоните

Економските активности во ТИРЗ во 2021 година се највисоки досега од постоењето на Зоните, а со новиот концепт за привлекување на инвестиции воведен пред една ...
| | веќе видена | слични

Претприемачкиот потенцијал на жените е неискористен извор за економскиот раст и вработеност кој треба да се активира. Затоа стратегијата за развој на женското ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамки на Град Скопје, денеска се формираше Совет за поддршка на женско претприемништво. Советот има за цел да креира политики за полесен пристап на жените ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Денеска во Град Скопје се формираше Советот за поддршка на женско претприемништво, којшто на првата седница го разгледа програмскиот акт на Советот со цел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со формирањето на Советот за унапредување на високо образование и стратешки истражувања во Стопанската комора на Северна Македонија практично започна ...
| | веќе видена | слични

И годинава Стопанската комора продолжува со реализација на Програмата за претприемништво и лидерство и Програма за развој на мали и средни бизниси. Како ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Економските активности во ТИРЗ во 2021 година се највисоки досега од постоењето на Зоните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: