Занаетчиите од Охрид со ново барање за работа во недела


„Не е спорно работењето на приредувачите на игри на среќа“ – смета здружението на вработените во сектор игри на среќа „САКАМ ДА РАБОТАМ“. Тие сакаат да укаже ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денешната посета на „Дура Аутомотив Системс“ е одлична можност да се види како изгледа примената на законското решение „Недела неработен ден“. Вработените на ...
| | веќе видена | слични

Ми беше големо задоволство да ја запознаам Стефанија и фамилијата Шишковски од Општина Илинден. Стефанија е млада жена која работи во локален супермаркет. Таа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здружението на вработените во сектор игри на среќа „САКАМ ДА РАБОТАМ“ сака да укаже на одредени факти кои ССМ, треба да ги земе предвид пред неосновано да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со особено внимание го проследивме интервјуто на претседателот на Сојузот на Синдикати на Македонија – ССМ, Дарко Димовски за МИА. Здружението на вработените ...
| | веќе видена | слични

Празни улици и полни паркинзи ваква е сликата веќе трета недела откако недела и законски стана неработен ден. Делумно и заради студеното време но и заради тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Занаетчиите од Охрид со ново барање за работа во недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: