Бугарскиот амбасадор во САД не одговорил на писмото на 13 конгресмени за решавање на спорот со Македонија

2 копии

Бугарскиот амбасадор во Вашингтон Тихомир Стојчев се уште не одговорил на писмото што 13 американски конгресмени му го испратија во ноември минатата година, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефот на палестинската дипломатија,Ријад ал- Малки, денеска излезе со критика за американскиот претседател Џо Бајден дека премногу бавно ја менува политиката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската министерка за надворешни работи Теодора Генчовска би можела да побара од САД појаснување за изјавата дека Бугарија може да се најде под санкции ...
| | веќе видена | слични

Македонија не губи ништо со тоа што и офицјално потврди дека нема територијални претензии кон Бугарија оценуваат дел од аналитичарите и познавачите на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

САД силно го поддржуваат пристапувањето на Македонија и Албанија во Европската Унија и веруваат дека тоа ќе биде од корист за сите земји во регионот. Ова се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аадминистрацијата на американскиот претседател Џо Бајден не размислува за санкции против бугарската Влада и е убедена дека владите на Македонија и Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Американската конгресменка Клаудија Тени за Гласот на Америка на македонски јазик најави можност за воведување санкции против Бугарија поради нејзиното вето за ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар на САД во времето на Џорџ Буш, Џејмс Бејкер, имал главна негативна улога во спречување на европско и меѓународно признавање на Македонија во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Американските конгресмени кои побараа Бугарија да го тргне ветото од македонските евроинтеграци, останаа без одговор. Бугарскиот амбасадор во САД, Тихомир ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот амбасадор во САД, Тихомир Стојчев , цели два месеца по доставената барање од конгресмените од Комитетот за надворешни работи на Претставничкиот дом ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 333 | | | веќе видена

Девет пожарникарски возила со 22 пожарникари го гаснат пожарот кој попладнево во 17:20 часот избувна во поранешната фабрика „Жито Битола“ што се наоѓа на ...
сите 96 | | | веќе видена

Западните земји подготвуваат неколку големи провокации во врска со ситуацијата околу Украина, а Москва не исклучува дека тие може да бидат информативни или ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарскиот амбасадор во САД не одговорил на писмото на 13 конгресмени за решавање на спорот со Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: