(ВИДЕО) Митева: Нова криза поради неспособноста на СДСМ, со пари на граѓаните ќе снабдуваат топлинска енергија по висока цена


Секој месец нова кризна состојба со СДСМ. Откако целата измината година експертите предупредуваа за енергетска и топлинска криза, додека извесен период од БЕГ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На владина седница на 14 јануари беше одлучено ЕСМ привремено да го преземе управувањето со БЕГ по опасноста што се закануваше на скопјани да останат со ладни ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Договорот помеѓу државната ЕСМ и приватните БАЛКАН ЕНЕРЏИ ГРУП – БЕГ и Скопје Север за привремено превземање од денеска е на сила. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Согласно член 153 од Закон за енергетика, Производство на топлина Балкан Енерџи ДООЕЛ како регулиран производител на топлинска енергија е должен во текот на ...
| | веќе видена | слични

Што се крие зад кризата со топлинската енергија за што граѓаните со денови остануваа со ладни радијатори? Само ден пред преземањето на управувањето на ...
| | веќе видена | слични

Само ден пред преземањето на управувањето на топлинската енергија од ЕСМ, компанијата БЕГ склучила договор во вредност од 40 милиони евра за набавка на 52.1 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По донесената Одлука од Владата на Северна Македонија и одобрување на текстот на договорите, АД ЕСМ од 22 јануари 2022 година влезе во привремено управување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ од денеска и официјално го презема привременото управувањето со парното во Скопје од БЕГ и Топланата Скопје север. Договорот предвидува влегување на АД ЕСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Градоначалникот на Гостивар, од Алијанса на Албанците Арбен Таравари во емисијата 24 анализа техничката влада беше донесена во 2016 година. - Релевантни ...
сите 488 | | | веќе видена

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
сите 162 | | | веќе видена

Околу 8.500 американски војници се ставени во зголемена готовност поради можно распоредување во Источна Европа додека руските војници се собираат на границата ...
сите 538 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 238 | | | веќе видена

Најстудено утрово е во Крушево и во Берово со -12 степени. Во Крива Паланка се измерени -10, во Битола, Штип, Претор и Виница -9, осум степени под нулата е во ...
сите 242 | | | веќе видена

На поширокото тетовско подрачје минатата година вкупно биле откриени и санкционирани 468 возачи кои ги управувале возилата под дејство на алкохол. Сите се ...
сите 242 | | | веќе видена

Како и претходните години, така и оваа, најмногу пари за оваа намена ќе потроши Јавното претпријатие за одржување и заштита на магистралните и регионалните ...
сите 79 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против С.М.(53) од с.Шемшово, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пренесување заразна ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Митева: Нова криза поради неспособноста на СДСМ, со пари на граѓаните ќе снабдуваат топлинска енергија по висока цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: