АНЃУШЕВ ЗА МИА: Никој не се жали дека нема струја, сите имаат, а тоа значи дека не постои енергетска криза туку дека енергијата е скапа


Цената на електричната енергија на берзите долгорочно ќе се стабилизира од 80 до 120 евра за мегават час, но мислам дека цела 2022 година нема да ја поминеме ...
| | веќе видена | слични

Во Буџетот за годинава има 90 милиони евра „вишок“ пари наменети за мерки за справување со последиците од енергетската и здравствената криза, информираше ...
| | веќе видена | слични

„Владата како да го заборава главниот проблем, со кој во овој моент се соочуваат граѓаните на Македонија – економската криза. Не сакаме да ја потцениме ...
| | веќе видена | слични

Земјите од ЕУ трошат милијарди евра обидувајќи се да ги заштитат потрошувачите од ефектите на енергетската криза и да го задржат јавното незадоволство, но се ...
| | веќе видена | слични

Од купување намирници до затоплување на нашите домови, трошоците за живот нагло растат – не само овде, туку и ширум светот. Глобалната инфлација е на највисоко ...
| | веќе видена | слични

Зачекоривме во 2022 година и многумина од нас сакаат да започнат одново, да ги сменат навиките и да почнат нов начин на живот. Одржувањето добро здравје ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 579 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 307 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 363 | | | веќе видена

СОНК бара владата да ја преиспита одлуката за почетокот на второто полугодие. Синдикалците ги повикаа надлежните да размислат за алтернативни методи додека ...
сите 143 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 49 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Откако американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека САД и испратиле на Москва одговори на безбедносните барања на Русија, истото го направија и ...
сите 439 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНЃУШЕВ ЗА МИА: Никој не се жали дека нема струја, сите имаат, а тоа значи дека не постои енергетска криза туку дека енергијата е скапа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: