Собрание - Ковачевски новата влада има план, опозицијата не дава подршка


Единствена точка на дневен ред на денешната седница е избор на новата Влада која ќе ја предводи претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски. Пратениците го ...
| | веќе видена | слични
10 копии

ВМРО-ДПМНЕ останува на барањето за предвремени парламентарни избори најбрзо што може, наспроти ставот на власта дека ќе се оди на редовни избори во 2024 и оти ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата после локалните избори и големата победа која ја остварија на овие избори им се брза и за општи избори, бидејќи сметаат да го фатат моментумот и да ...
| | веќе видена | слични

Универзитетскиот професор Ѓорѓи Спасов е на став дека на земјава не и требаат предвремени парламентарни избори, и дека предлогот за укинување на влада според ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ и пиунот Ковачевски бегаат од избори затоа што знаат дека ќе ги изгубат. Во СДСМ знаат дека поддршката кај граѓаните од ден во ден е се помала за нив. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски е исплашен од избори и затоа што неговиот личен рејтинг е скоро 4 пати помал од рејтингот на претседателот Мицкоски, велат ...
| | веќе видена | слични

„ВМРО-ДПМНЕ уште претстојната недела ќе поднесе законски измени до собранието со цел укинување на техничката влада пред избори, со што ќе може да се распишат ...
| | веќе видена | слични

Предложените измени на Законот за Влада од опозициската партија најавуваат дека ќе ги поднесат утре, дека предвидува бришење на околу девет точки од законот, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ останува на барањето за брзи предвремени парламентарни избори, a во таа насока, како предизвик до власта која не отстапува од ставот да нема избори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски и премиерот Кирил Петков имаа тет-а-тет средба во рамките на официјалната посета на владината делегација на Северна Македонија на ...
сите 829 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб синоќа ја одржа својата втора седница, по која до Владата беше доставена препораката на Комисијата за заразни болести за ...
сите 252 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Пријавени се 97 смртни случаи во 20 градови во текот на изминатата недела, за 76,4% повеќе во однос на минатата недела. Најголем дел од нив се од Скопје-38. Во ...
сите 320 | | | веќе видена

Техничката министерка во Првата Пржинска Влада, Фросина Ременски смета дека измените на Законот за Влада ќе се донесат без про и контра ставови во собраниска ...
сите 381 | | | веќе видена

Портпаролот на Стејт департментот Нед Прајс одржа прес-конференција на која ги повтори ставовите на САД и Стејт департментот за руско-украинската криза, ...
сите 305 | | | веќе видена

Синдикатот им се обрати остро на народните избраници - наместо да се препукуваат за, како што велат, небитни закони, да го изгласаат законот според кој ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собрание - Ковачевски новата влада има план, опозицијата не дава подршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: