Австралија близу врвот на омикрон бранот на коронавирус


4 копии
3 копии
3 копии

Толку смртни случаи како во 2021 година не биле забележани во последните сто години. Зголемената смртност не била толку висока во ниту една друга европска ...
| | веќе видена | слични

Италијанските власти денеска објавија 171.263 случаи на коронавирус, што е мал пад од претходните 179.106, кои беа регистрирани во петокот, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Адам Ниџилски на Твитер објави дека бројот на тестирани постојано растел во текот на изминатата недела, при што денеска биле тестирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 581 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 325 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 44 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 287 | | | веќе видена

За предлогот за укинување на „пржинската влада“ кој веќе е поднесен во Собранието од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, според претседателот на Собранието Талат Џафери, ...
сите 376 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура бара Владата да ја повлече одлуката за почеток на второто полугодие со физичко присуство и барем во ...
сите 126 | | | веќе видена

Додека англосаксонците и медиумите пумпаат драма за руската инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пренесува ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралија близу врвот на омикрон бранот на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: