Надал: Го почитувам Ѓоковиќ, но никој не може да биде поголем од АО


Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, во Мелбурн, рекол дека ниту еден играч не е поголем од Австралија опен. Шпанецот, ја коментирал ситуацијата во која се наоѓа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Канаѓанецот Денис Шаповалов со 6:3/7:6(5)/6:3 го совлада третиот носител на Астралија опен, Александер Зверев за да закаже пресметка со првиот фаворит Рафаел ...
| | веќе видена | слични

Иако многумина очекуваа тениски спектакл во четвртфиналето на Австралија Опен помеѓу Рафаел Надал и Александер Зверев, до него нема да дојде. Виновник за тоа е ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Познати се сите парови во осминафиналето на грен слем турнирот „ Австралија опен “ во Мелбурн во машка и женска конкуренција. Најдобриот хрватски тенисер Марин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 582 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 307 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 364 | | | веќе видена

СОНК бара владата да ја преиспита одлуката за почетокот на второто полугодие. Синдикалците ги повикаа надлежните да размислат за алтернативни методи додека ...
сите 137 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 49 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Откако американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека САД и испратиле на Москва одговори на безбедносните барања на Русија, истото го направија и ...
сите 439 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал: Го почитувам Ѓоковиќ, но никој не може да биде поголем од АО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: