Димитров: Ставот за Османи ми е од лично сведоштво и од информации од министри и амбасадори на земји од ЕУ

2 копии

Откако на прес-конференција во средата вицепремиерот за евроинтеграции, Никола Димитров, изјави дека нема доверба во шефот на дипломатијата Бујар Османи во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на заевизмот на чело со пиунот Ковачевски молчат и не откриваат какви преговори водат со Бугарија. Имаме молк од владата на заевизмот за содржината на ...
| | веќе видена | слични

Ние ако не го залуламе тој чамец на клиентелизмот за да не знае што го снашло, никогаш нема да успееме да одиме напред. Нашата одговорност е многу поголема од ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Никола Димитров кој денеска го минува последниот ден во владата постојано тврди дека наместо во јавноста во владата водел внатрешна битка за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во градењето на државните позиции во два наврата бев принуден да се заканам со оставка, вели во вечерашното гостување во емисијата „360 Степени“ на Алсат, ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров беше гостин во емисијата „360 степени“ емитувана на 14.1.2022 година (петок), при ...
| | веќе видена | слични

Никола Димитров, вицепремиерот за европски прашања во заминување, вчеравечер во гостување во емисијата 360° на Алсат ТВ рече дека не се кае за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 582 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 307 | | | веќе видена

Откако американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека САД и испратиле на Москва одговори на безбедносните барања на Русија, истото го направија и ...
сите 439 | | | веќе видена

Републичкиот јавен обвинител добил закани по живот за случај кој е затворен без обвинение. Наводна терористичка организација во писмо му пишала дека ќе го ...
сите 49 | | | веќе видена

СОНК бара владата да ја преиспита одлуката за почетокот на второто полугодие. Синдикалците ги повикаа надлежните да размислат за алтернативни методи додека ...
сите 137 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 369 | | | веќе видена

Двајца млади скопјани се здобиле со тешки телесни повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера наутро во 07:50 часот било на скопската обиколница, во ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Ставот за Османи ми е од лично сведоштво и од информации од министри и амбасадори на земји од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: