Општина Струга и годинава ќе ја поддржи манифестацијата „Трка на поезјата“

Општина Струга и годинава ќе ја поддржи манифестацијата „Трка на поезјата“. И оваа година, односно на 22 мај 2022 година градот Струга ќе биде збогатен со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Бојан Маричиќ под слоганот „Има Решение“ го најави почетокот на кампањата за промоција на медијацијата како алтернативен начин за решавање ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 403 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Струга и годинава ќе ја поддржи манифестацијата „Трка на поезјата“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: