ДВА ЗЕМЈОТРЕСИ ЕДЕН ПО ДРУГ: Епицентарот во Албанија, но се тресеше тлото и на Косово и на Црна Гора


Посилен земјотрес со јачина од 4,3 степени го потресе Призрен, а потоа се прошири од Албанија до Црна Гора Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјотрес со јачина од 7,1 степен според Рихтеровата скала го погоди индонезискиот остров Талауд, потврди Државната агенција за метеорологија, климатологија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ројтерс пренесува извештај од германскиот центар за геолошки истражувања, во кој се вели дека епицентарот на земјотресот се наоѓал на длабочина од 24 ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со јачина од 6,3 степени по Рихтер ја погоди утрово Алјаска , јави американскиот геолошки завод. Епицентарот бил на 87 километри јужно од градот ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со јачина од шест степени по Рихтеровата скала ја погоди провинцијата Сарангани на југот на Филипини, соопшти американскиот геолошки завод . Потресот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес во западниот дел на Авганистан се зголеми на 26 лица, соопшти официјален претставник. – Пет жени и четири деца се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Премиерите на Северна Македонија и на Бугарија, Димитар Ковачевски и Кирил Петков денеска во Софија, како дел од програмата на официјалната посета на ...
сите 858 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 245 | | | веќе видена

Генералниот секретар на владејачката партија Миле Зечевиќ денеска беше обвинет од страна на ВМРО-ДПМНЕ дека бил позитивен на ковид за време на посетата на ...
сите 161 | | | веќе видена

Предлагаме да се укине техничката влада за пионот Ковачевски да се охрабри и да излезе на избори, со се Спасовски кој ќе му го држи стравот, се вели во ...
сите 283 | | | веќе видена

Од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија сметаат дека какви било измени на Законот за влада треба да бидат усогласени меѓу четирите најголеми партии во ...
сите 95 | | | веќе видена

Најстудено утрово е во Крушево и во Берово со -12 степени. Во Крива Паланка се измерени -10, во Битола, Штип, Претор и Виница -9, осум степени под нулата е во ...
сите 244 | | | веќе видена

На поширокото тетовско подрачје минатата година вкупно биле откриени и санкционирани 468 возачи кои ги управувале возилата под дејство на алкохол. Сите се ...
сите 242 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека попладнево е остварена средба меѓу министерката Јованка Тренчевска и претседателот на Сојузот на ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВА ЗЕМЈОТРЕСИ ЕДЕН ПО ДРУГ: Епицентарот во Албанија, но се тресеше тлото и на Косово и на Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: