ДВА ЗЕМЈОТРЕСИ ЕДЕН ПО ДРУГ: Епицентарот во Албанија, но се тресеше тлото и на Косово и на Црна Гора


Посилен земјотрес со јачина од 4,3 степени го потресе Призрен, а потоа се прошири од Албанија до Црна Гора Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтер ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјотрес со јачина од 7,1 степен според Рихтеровата скала го погоди индонезискиот остров Талауд, потврди Државната агенција за метеорологија, климатологија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ројтерс пренесува извештај од германскиот центар за геолошки истражувања, во кој се вели дека епицентарот на земјотресот се наоѓал на длабочина од 24 ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со јачина од 6,3 степени по Рихтер ја погоди утрово Алјаска , јави американскиот геолошки завод. Епицентарот бил на 87 километри јужно од градот ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со јачина од шест степени по Рихтеровата скала ја погоди провинцијата Сарангани на југот на Филипини, соопшти американскиот геолошки завод . Потресот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Бројот на загинати во вчерашниот земјотрес во западниот дел на Авганистан се зголеми на 26 лица, соопшти официјален претставник. – Пет жени и четири деца се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 579 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 210 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието „невидените“ чекори кои ги најавуваше Мицкоски се сведоа на еден протест за еден месец од ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВА ЗЕМЈОТРЕСИ ЕДЕН ПО ДРУГ: Епицентарот во Албанија, но се тресеше тлото и на Косово и на Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: