Како Ковачевски и новата Влада ќе одговорат на најголемите предизвици?

Тешка енергетска криза, блокада од Бугарија и екстремни барања за промена на идентитетот, слаба економија и внатрешна корупција. Ова се главните предизвици кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Борбата со корупцијата и криминалот треба да биде во институциите кои се задолжени за тоа, како МВР, Обвинителството, судството и сите тие да сносат апсолутна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Очекувам од понеделник од новата влада да почне со бескомпромисна борба против крупниот криминал . Седум институции се вклучени во борба против криминалот и ...
| | веќе видена | слични

Во собранието денеска на пладне треба да продолжи расправата за избор на нова влада. Ваквата собраниска расправа трае најмногу два дена, а за изборот на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во Собранието вечерва заврши расправата за избор на новата влада. Според опозициската ВМРО-ДПМНЕ, поединечните предлог-имиња во новата влада се доказ дека СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вербален дуел меѓу пратеници од малите политички партии и од ВМРО-ДПМНЕ, кои се обиуваат да ги натераат да ѝ откажат поддршка на новата влада, го одбележа ...
| | веќе видена | слични

На денешната расправа во Собранието за избор на Влада, Павле Трајанов, пратеник и претседател на Демократскиот сојуз, нагласи дека за програмските приоритети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков утре ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје, како и од средбата на ...
сите 549 | | | веќе видена

Скопскиот Кривичен суд денеска му одреди притвор во траење од 30 дена на 21-годишниот скопјанец Т.М., кој вчера на булеварот „Видое Смилевски Бато“ во Скопје ...
сите 325 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот, објави Дојче ...
сите 44 | | | веќе видена

Денес, четврток, 27.01. во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одржува церемонијата на испраќањето на Аки, премиерно на шест радио станици Радио Бубамара, ...
сите 151 | | | веќе видена

Власта е неспособна да се справи со КОВИД кризата, за еден ден над 2000 лица се позитивни, велат преку партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.Власта не знае како ...
сите 287 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат за образование, наука и култура бара Владата да ја повлече одлуката за почеток на второто полугодие со физичко присуство и барем во ...
сите 126 | | | веќе видена

Додека англосаксонците и медиумите пумпаат драма за руската инвазија на Украина, жителите на Киев мирно продолжуваат со секојдневниот живот, пренесува ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како Ковачевски и новата Влада ќе одговорат на најголемите предизвици?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: