Нови проблеми за Хрватска, уште двајца ракометари се позитивни

Организаторите на Европското ракометно првенство во Унгарија и Словачка се соочуваат со голем број на проблеми, откако голем број на репрезентации имаат висока ...
| | веќе видена | слични

Финалистите на Олимписките игри во Токио 2020 Франција и Данска се единствените тимови во групата 1 кои имаат максимални четири бода. Двете репрезентации ...
| | веќе видена | слични

Најдобрата македонска судиска комбинација, Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе бидат активни во текот на овој ден на 15. Европско ракометно првенство. Николов и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Коронавирусот продолжува да прави хаос на Европското првенство во ракомет. Во пресрет на натпреварот со Црна Гора, Холандија остана без голмани. Вчера, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Нови проблеми и ковид-позитивни тестови на ракометното Европското првенство во Унгарија и Словачка. Откако во претходните денови селекциите на Германија и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските ракометни судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе го имаат својот трет ангажман на Европското машко ракометно првенство. Тие се делегирани од ЕХФ ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Франција која досега на Европското првенство оствари четири победи во четири натпревари, доби лоши вести пред утрешниот натревар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 670 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови проблеми за Хрватска, уште двајца ракометари се позитивни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: