Имотот на кој Адел сними спот за популарната песна, се продава за 5,4 милиони долари


Имотот на кој мегапопуларната пејачка Адел го сними спотот за хитот „Easy on Me“ се продава за 5,4 милиони долари. Станува збор за имот во Сатон, Квебек, на 90 ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ со семејството во декември 2020 година се пресели во вила во Марбеља, Шпанија. Ѓоковиќ прво ја изнајмувал вилата во која ги ...
| | веќе видена | слични

Популарната британска пејачка Адел денеска требаше да го одржи првиот од 24-те концерти во Колосеумот на Цезар Палас во Лас Вегас, но мораше да ги откаже сите ...
| | веќе видена | слични

Добро упатен извор за „Информер“ вели дека Емина не сака да ја напушти куќата. каде живееле заедно со синовите Јаман и Јавуз, додека пак Мустафа сака да ја ...
| | веќе видена | слични

Славната британска пејачка Адел денеска, 21. јануари, требаше да го одржи првиот од 24-те концерти во Колосеумот на Цезар Палас во Лас Вегас. Но, пејачката ...
| | веќе видена | слични

Британската пејачка Адел ја одложи серијата настапи во Лас Вегас само 24 часа пред да се одржи првиот и им се извини на обожавателите преку социјалните мрежи, ...
| | веќе видена | слични

 Емина Јаховиќ со синовите се всели во нов стан во Истанбул, а води судска битка со поранешниот сопруг за поделба на имотот вреден 20 милиони евра. Мустафа ...
| | веќе видена | слични

Британката пејачка и текстопиец Адел (33) рече дека мора да ги одложи концертите во Лос Анџелес затоа што е заразена со коронавирус. Таа ги откажа концертите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков в петок ќе реферира пред пратениците во Собранието на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата недела, ...
сите 741 | | | веќе видена

Кирил Пецаков, градоначалникот на Охрид свесно ги прекрши законите со тоа што наместо во изолација да го чека резултатот од тестот за коронависрусот, тој ...
сите 210 | | | веќе видена

– Таков настан може да го промени светот, изјави на прес-конференција американскиот претседател. Тој предупреди дека рускиот претседател Владимир Путин ...
сите 605 | | | веќе видена

Пишува: Мери Јордановска / Извор: Вистиномер Половина од правосилните пресуди кои ги донел Основниот кривичен суд во Скопје, а биле потврдени од повисоките ...
сите 135 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 148 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 695 | | | веќе видена

-Предлогот за укинување на Пржинска влада беше поднесен, на координацијата помеѓу претседателот на Собранието и сите координатори на пратенички групи го дадов ...
сите 390 | | | веќе видена

До петок ќе се задржи стабилно време со пораст на температурите. В петок кон крајот на денот и в сабота претпладне во западните делови ќе има локални врнежи од ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имотот на кој Адел сними спот за популарната песна, се продава за 5,4 милиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: