САД: Имаме информации дека Русија крои планови за инвазија на Украина


5 копии
2 копии

Стејт департментот им нареди на семејствата на вработените во амбасадата на САД во Украина да започнат со евакуација од земјата во понеделник, изјавија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се очекува британската министерка за надворешни работи Лиз Трас во февраури да ја посети Москва поради разговори со рускиот колега по должност Сергеј Лавров, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу се согласил на состанок во Москва со неговиот британски колега Бен Валас, на кој ќе се разговара за руско-западната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

24 часа по завршувањето на последната средба меѓу вашингтон и москва за решавање на украинската криза, првата пратка од воената помош за Украина во висина од ...
| | веќе видена | слични

Првата пратка од пакетот на безбедносна поддршка од 200 милиони американски долари за Украина пристигна во Киев, соопшти денеска американската Амбасада . ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Барањата на Бугарија Македонија да се откаже од македонското малцинство во Бугарија и дури да изјави дека такво не постои е неприфатливо. Прифаќањето на такво ...
сите 671 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Имаме информации дека Русија крои планови за инвазија на Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: