Двојно убиство ја потресе Хрватска, син ги уби мајка си и татко си

Мигранти замрзнале во обид да ја преминат канадско-американската граница, a меѓу нив има и бебе. Се уште не е познат идентитетот на жртвите. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американските царински службеници и полицајците го запреле комбето со 15 патници на 19 јануари и пронашле внатре двајца индиски државјани без документи, објави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американските власти пронајдоа четири замрзнати лица во близина на американско-канадската граница за кои се мисли дека биле мигранти кои се обиделе да ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Пула вчера пронајде две тела, а приведено е приведен е синот на убиените сопружници кој е осомничен дека го извел двојното убиство. Телата биле ...
| | веќе видена | слични

Жена од Флорида ги застрелала своите два малолетни синови по расправија со нивниот татко, а потоа се самоубила, пишуваат американските медиуми. Таткото ги ...
| | веќе видена | слични

Жена од Флорида по расправија со сопругот ги убила своите два малолетни синови, а потоа се самоубила. Таткото ги пронашол нивните тела кога влегол во куќата во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 351 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 541 | | | веќе видена

Да се преиспита одлуката второто полугодие да започне со физичко присуство на први февруари, е заеднички став на докторите Злате Мехмедовиќ и Никола Пановски, ...
сите 166 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 167 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двојно убиство ја потресе Хрватска, син ги уби мајка си и татко си

Од:
До кого (е-маил):
Порака: