Владата преку ЕСМ ќе управува со БЕГ до крај на грејната сезона


Владата преку Електрани на Северна Македонија (ЕСМ) ќе управува со БЕГ до крај на грејната сезона. Ова е одлуката која ја донесе државата со цел скопјани да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По донесената Одлука од Владата на Северна Македонија и одобрување на текстот на договорите, АД ЕСМ од 22 јануари 2022 година влезе во привремено управување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ од денеска и официјално го презема привременото управувањето со парното во Скопје од БЕГ и Топланата Скопје север. Договорот предвидува влегување на АД ЕСМ ...
| | веќе видена | слични
9 копии
12 копии
6 копии

Во вчерашното гостување во емисијата „Трилинг“ на телевизија 24 градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски истакна дека енергетската криза е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата ќе префрли шест милиони евра на сметката на АД ЕСМ за да го преземе управувањето, дистрибуцијата, снабдувањето и производството на топлинска енергија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 247 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи вели дека не се преговара за идентитетските прашања ниту за јазикот со официјална Софија. Тој денеска реферираше пред ...
сите 162 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 116 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 49 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата преку ЕСМ ќе управува со БЕГ до крај на грејната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: