Проблеми за Црна Гора, Чавор позитивен на Ковид


Поранешното крило на скопски Вардар, Данил Шишкарев, кој е капитен на руската ракометна репрезентација, излезе од карантин, и попладнево ќе може да му помогне ...
| | веќе видена | слични

Селекцијата на Црна Гора која беше во нашата група продолжува со одличните настапи на Европското првенство, па денес на почетокот на втората фаза од ...
| | веќе видена | слични

Македонија неславно го заврши својот настап на ЕП 2022, продолжувајќи го трендот на се послаби резултати на големите натпреварувања. Во Виена и во Египет барем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Барањата на Бугарија Македонија да се откаже од македонското малцинство во Бугарија и дури да изјави дека такво не постои е неприфатливо. Прифаќањето на такво ...
сите 671 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 148 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проблеми за Црна Гора, Чавор позитивен на Ковид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: