Жељко и Јелена Јоксимовиќ заразени со коронавирус: 2022 не им почна славно

Српскиот кантавтор Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јелена се позитивни на коронавирусот, јавуваат локалните медиуми. Според изворот, парот е во изолација, ...
| | веќе видена | слични

Пејачите Џибони (53) и Лепа Брена (61) требаше да бидат главни ѕвезди на дочекот во Будва, а заедно со Нина Бадриќ (49) тие се само дел од изведувачите кои ...
| | веќе видена | слични

Парот моментално е во изолација, која наскоро треба да заврши и постепено закрепнуваат. Јоксимовиќ пред неколку дена го откажал настапот по повод српската нова ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Москва најверојатно ги направила последните подготовки за инвазија на Украина со испраќање армиски медицински дивизии составени од воени лекари и помошен ...
сите 546 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жељко и Јелена Јоксимовиќ заразени со коронавирус: 2022 не им почна славно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: