Австралијците со карикатура што ги разгневи фановите на Ѓоковиќ


Новак Ѓоковиќ има право да ја тужи Владата на Австралија поради лошиот третман и психолошки притисок, но и поради тоа што бил во заблуда откако му дадоа виза и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската тениска легенда, Џон Мекинро вели дека Новак Ѓоковиќ тешко ќе се „опорави“ од скандалот околу неговото депортирање од Австралија неколку дена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новак Ѓоковиќ остана без учество на Аустралијан Опен, а по целата драма која му се случуваше во обидот да добие право на настап на турнирот, стигна реакција и ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот весник „The Age“ одново се наврати на случајот со протераниот Новак Ѓоковиќ, а според новинарот Дарен Кејн, српскиот тенисер бил „колатерална ...
| | веќе видена | слични

Дури и Данил Медведев или Александар Зверев да победат на Австралија опен, Новак Ѓоковиќ ќе остане прв на светската листа – но само до 21 февруари. Во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Барањата на Бугарија Македонија да се откаже од македонското малцинство во Бугарија и дури да изјави дека такво не постои е неприфатливо. Прифаќањето на такво ...
сите 679 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 123 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 278 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австралијците со карикатура што ги разгневи фановите на Ѓоковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: