Брзи солени мафини со сирење: Идеални се како славско предјадење, сите ги сакаат, а лесно се прават


Солените мафини со сирење можат да бидат одлична замена за леб. 5 јајца 50 мл масло 150 гр кисела павлака 200 гр ситно сирење 180 гр брашно 1 лажичка прашок за ...
| | веќе видена | слични

Надежда Шодан е од оние ликови на инстаграм чии фотографии од храна се радост за сите сетила, инспирација за непцето и мелем за душата. Надежда ужива во ...
| | веќе видена | слични

Богатство на вкус и здравје СОСТОЈКИ: 2 главици кромид и поголем куп млад кромид 3 свежи пиперки или од замрзнувач 2 свежи домати 2 цветови брокула 2 моркови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

Претседателот на ЛДП и министер за локална самоуправа, Горан Милевски денеска соопшти дека доколку утре се бара одлука на Влада за францускиот предлог, тој ќе ...
сите 254 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брзи солени мафини со сирење: Идеални се како славско предјадење, сите ги сакаат, а лесно се прават

Од:
До кого (е-маил):
Порака: