РЕК Битола: Се санира Блокот 3


4 копии

Знаејќи за очајната енергетска состојба во Македонија, Левица во својата Политичка програма, во делот за енергетика, даде неколку решенија за ублажување на она ...
| | веќе видена | слични
7 копии

АД ЕСМ во моментов ги покрива 100 отсто од потребите на универзалниот снабдувач со електрична енергија кој ги снабдува домаќинствата и малите потрошувачи на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот советник на екс-премиерот Зоран Заев, Александар Обрадовиќ, по шест месеци е отповикан од функцијата директор на ЕСМ Продажба, клучна подружница на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неуспешните економски политики не може да резултираат со успех во енергетиката, тоа се гранки кои се поврзани, крајот на 2021 го завршивме со прогласување на ...
| | веќе видена | слични

Блок 3 на РЕК Битола повторно е надвор од функција, повторно трансформаторот не работи. Станува збор за истиот трансформатор којшто се запали во ноември, а ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ, Подружница РЕК Битола ја информира јавноста дека во моментов работи со два блока – Блок 1 и Блок 2. Како што е добро познато, трансформаторот на Блок 3 ...
| | веќе видена | слични

Политичките препукувања за тоа кој е виновен за енергетската криза со која се соочува државата не запираат. Од власта досега неколкупати повторуваат проблемот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков ја одржа првата средба со амбасадорите на земјите членки на Европската унија, на иницијатива на француската амбасадорка во ...
сите 708 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 279 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 117 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

НАТО не планира да испрати борбени трупи во Украина, изјави првиот човек, Јенс Столтенберг.Практично, тоа значи дека Западот ја спушти топката во конфликтот со ...
сите 667 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Зоран Заев беше познат по бројните гафови и изјави што ги даваше за време на меѓународни средни, интервјуја или настани, но таквата пракса ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РЕК Битола: Се санира Блокот 3

Од:
До кого (е-маил):
Порака: